SLÁNSKÉ NOVINY

Co chystá sportovní hala Háje na podzim letošního roku?

2024-06-23 11:44:24, - redakce

Již začátek letošního roku ukázal, že o sportovní halu Háje je mezi sportovci a sportovními oddíly velký zájem. Na co se tedy mohou slaňáci těšit v nové halové sezóně, která začne v září?

Dominantním sportem bude v MFH Háje i nadále florbal. Všechny své zápasy i tréninky zde budou hrát slánské Barracudy. Od září by však měla hrát ve Slaném i děvčata z Nového Strašecí. Můžeme se tak ve Slaném těšit i na 1. ligu žen a Zebry z Nového Strašecí. 

Velký prostor má v MFH Háje i futsal. Hned 3 slánské týmy (Hrasl, MCE a Čechie) by měly nastupovat v krajské futsalové soutěži. Odehrát by se zde měla také všechna utkání okresního přeboru, ve kterém nastupují další 3 slánské celky.

 Úplnou novinkou ve Slaném pak bude halový pozemní hokej. Svaz pozemního hokej chce ve Slaném odehrát řadu ligových soutěží mužů i žen. 

Na úspěšné jarní volejbalové turnaje chce navázat v nové sezóně Slánský sportovní klub pořádáním tzv. Regionální volejbalové ligy, které by se měla účastnit řada volejbalových týmů mužů z blízkého i vzdálenějšího okolí našeho regionu. 

Pokračovat by měla i spolupráce se svazovými orgány ve futsalu, házené a florbalu. Očekáváme tak několik svazových tréninkových soustředění mládežnických týmů v házené či ve florbalu, ale také zajímavé zápasy vyšších futsalových soutěží. 

MFH Háje je otevřena i běžné veřejnosti. Pokračovat by mělo cvičení žen i dětí, které vede paní Bára Lakotová. Pro novou sezonu počítáme s rozšířením počtu hodin i tematických cvičení, která jsou směrována na pondělí a středu odpoledne a podvečer. Od září však chceme nově zavést i cvičení pro nejmenší děti, tzv. předškolkovského věku. Tedy cca od 1,5 do 3 let. Tato cvičení jsou určena především pro maminky s dětmi a tak jsou směrována na čtvrteční dopoledne. 

Další podrobnosti brzy najdete na facebooku MFH Háje nebo na webu www.hala-slany.cz

 L.Peška 

Předseda Slánského sportovního klubu