SLÁNSKÉ NOVINY

Jak na trek do Himalájí?

2017-01-05 15:43:21, - redakce

Spatřit  Himaláje na vlastní oči patří k vašim nenaplněným snům, ale domníváte se, že tyto hory jsou pro vás nedosažitelné? Cestovní kancelář SLAN tour se snaží mýtus o nedostupnosti Himalájí i pro běžné turisty odbourávat.

Možná si myslíte, že trek v Himalájích pro vás není. Ale cestovní kancelář SLAN tour vám dokáže připravit takovou trasu, která bude plně odpovídat vašim zkušenostem i fyzické kondici.  A ani nemusíte být nějakým zkušeným vysokohorským turistou či horolezcem. Takže jak na trek v Nepálu radí L.Peška, majitel CK SLAN tour, která patří k specialistům  na zájezdy do této destinace:

Kdy?
Nejlepším obdobím na trek  je v Nepálu jaro a podzim. Tedy březen - duben nebo říjen - listopad. Let do Kathmandu trvá cca 12 hodin.

Kam?
Přesněji kam a jak vysoko? Nejatraktivnější je samozřejmě oblast Mount Everestu, ale tu bych vám pro začátek nedoporučoval. Treky i související nadmořská výška je zde náročnější, než v jiných částech Himalájí. Ideální pro začínající trekaře je oblast Annapurny s výchozím místem Pokharou.  Pokhara je dopravně snadno dostupná a výchozí místa na trek  nejsou příliš daleko (cca 1 hodinu cesty).  Je zde možné volit  řadu obtížností i délku vlastního treku. Výhodou je i možnost volit maximální nadmořskou výšku, které chcete  dosáhnout. Mezi 3000 m a 4000 m je již zásadní rozdíl. A výhledy, které se vám zde nabízejí jsou nepřekonatelné.

S kým?
Sami nebo s cestovkou? Pokud nemáte s turistikou v Himalájích žádné zkušenosti, doporučuji určitě začít v nějaké organizované skupině. Cestovka za vás vyřídí potřebná povolení, zajistí ubytování během treku, místního průvodce, dopravu i případné nosiče zavazadel.
 
Co s sebou?
Na trek si neponesete žádná těžká zavazadla. Takže jen vhodnou obuv, lehké oblečení, ale i větrovku. Trekové hole a nějaké potravinové doplňky. Hodí se i spací pytel, ale není to podmínkou.

Fyzička?
Není potřeba žádná speciální vysokohorská průprava. Pokud doma zvládnete jednodenní pěší výlet třeba v Krkonoších nebo na Šumavě, pak můžete vyrazit i do Himalájí. Samozřejmě, délku a obtížnost treku je pak třeba volit s ohledem na váš věk i zkušenosti. Ale 3-denní trek z Pokhary do Ghandruku dokáže zvládnout asi každý běžný turista.

L.Peška, SLAN tour


Podrobnou nabídku zájezdů do Nepálu naleznete zde:

http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/poznavaci-zajezdy/nepal