KSČM - komunální volby ve Slaném

(k 1.9.2014):
KSČM ve Slaném vytvořila pro komunální volby 2014 koalici se Stranou práv občanů a nezávislými kandidáty. Kandidáty KSČM do městského zastupitelstva tak nejdete na kandidátce Naše město, kterou vede lídr KSČM, RNDr. Ladislav Peška.

(k 1.1.2014):
KSČM ve Slaném bojuje především s problémem stárnoucí členské základny, který je v určitém protikladu s výrazně rostoucí popularitou této strany mezi občany města. Svědčí o tom velmi dobré výsledky v posledních krajských (2012) či parlamentních volbách (2013), kde tato strana ve Slaném obsadila 1. či 2. místo s více než 20% voličských hlasů.

(k 1.1.2010):

KSČM a komunální volby

Je čas ...

Komunální volby se budou konat ve dnech 15. a 16. října 2010. Kandidátku do komunálních voleb, jakož i volební program připravuje samozřejmě i Komunistická stran Čech a Moravy ve Slaném. Informace o navrhovaných kandidátech i podrobnosti k volebnímu programu si můžete přečíst na těchto stránkách.
Naším základním volebním heslem je "Je čas na změnu..."
Domníváme se, že 16 let vlády ODS se na našem městě výrazně podepsalo. Především v posledním volebním období je zjevné, že naše slánská vládnoucí garnitura ztratila, jak se říká "tah na branku", a pokud jí ještě nějaký tah zůstal, pak snad jen na "branku vlastní". Bezkoncepčnost, marnotratnost, pohrdání občany a zákony této republiky jsou jevy, které ve vedení našeho města vidíme se stále narůstající intenzitou.
A proto říkáme: "Je čas na změnu..."

Komunisté ve Slaném neusilují o nějaké vedoucí posty na slánské radnici. Chceme však dosáhnout takového volebního výsledku, který nám umožní výrazněji promlouvat do dalšího směrování našeho města.
Nejde nám o uzavírání nějakých povolebních koalic někoho, proti někomu. Ale jde nám o to, aby v čele našeho města stáli lidé, jejichž prvořadým zájmem je prosperita našeho města i spokojený život všech jeho občanů. V zájmu této myšlenky, jsme po skončení komunálních voleb připraveni jednat a diskutovat s každým, kdo má na dění v našem městě podobný náhled, jako my. Bez ohledu na to, zda jej nějaká standardní politická klišé řadí nalevo či napravo naší obecné politické scény.

Volební program KSČM do komunálních voleb 2010 naleznete zde .