Slánská komunální scéna

Město Slaný a komunální scéna

Chronologie událostí let 2014 - 2016 (postupně doplňujeme)

říjen 2015
Místostarostovi města, ing. Zlámalovi, se podařilo dojednat s firmou Veolia nové podmínky převzetí vodohospodářské infrsturkty zpět do správy města. Otevřela se tím tak cesta k nové žádosti o dotaci na rekonstrukci čistírny opadních vod.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/nad-vodou-se-rozjasnuje

srpen 2015
Nové vedení slánské radnice vyzvalo bývalé členy rady města k náhradě škody, které městu Slaný způsobili tím, že nezákonně změnili podmínky smlouvy na výstavbu parkovacího domu s firmou KOMA.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/byvaly-starosta-hrabanek-a-dalsi-radni-maji-uhradit-zpusobenou-skodu

červenec 2015
Byla zahájena dlouho odkládaná rekonstrukce Husovy ulice (tzv. Londy). Celý projekt připravil a investici řídil ing. Grohmann.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/revitalizace-husovy-ulice--zacina

červen 2015
Na Slánské hoře byla otevřena tzv. ferrata - tedy zajištěná lezecká cesta. Stalo se tak především díky iniciativě zastupitele dr. Richtra (USZ). Otevření této nové sportovně - turistické atrakce doprovázela silná kritika opozičních zastupitelů, především Matouška (STAN) a Rubíka (ODS).
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/prvni-slanska-ferrata-otevrena

květen 2015
Ve Slaném se poprvé představil nejstarší cyklistický etapový závod v České republice - LIDICE. Stalo se tak především díky aktivitě radního Pešky (Naše město). http://www.slanske-noviny.cz/clanek/cyklisticky-zavod-lidice

duben 2015
S nebývalým zápalem se nová městská rada pustila do přípravy řady investičních akcí. Akcí, které byly plánovány již po řadu let, ale předchozí vedení města je nedokázalo úspěšně dořešit. Jednalo se o modernizaci gynekologicko-porodnického pavilonu slánské nemocnice, rekonstrukci Husovy ulice (Londy), rekonstrukci ledové plochy Zimního stadionu a přípravu rekonstrukce čistírny opadních vod..
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/zavod-s-casem

duben 2015
S velmi pozitnívm ohlasem mezi slánskou veřejností se setkala akce "Plaveme s Bořkem", kterou ve spolupráci s Informačním centrem a VSH připravil radní Peška (Naše město). V rámci této akce mohly půl roku navštěvovat slánské děti městský aquapark zdarma. Celkem se do této sportovně -rekreační aktivity zapojilo více než 800 slánských dětí.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/aquapark-pro-deti-zdarma

únor-duben 2015
Slánská opozice se všemožně snaží mařit jednání zastupitelstva města. Nad nesmyslnými vystoupeními pánů Hrabánka (ODS), Bartoníčka (STAN), Matouška (STAN) zůstává rozum stát nejen zastuptielům, ale i přítomným občanům. Není vyjímkou, že jednání zastupitelstva trvá i více než 8 hodin nebo je rozděleno do 2 dní. Nové vedení tak jen obtížně může naplňovat své cíle a záměry.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/neuveritelne-obstrukce-slanske-opozice
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/zmar


březen 2015
Slánské radnici se podařilo získat dotaci 18 mil. Kč na rekonstrukci ledové plochy Zimního stadionu. Celkové náklady na tuto náročnou investici dosáhly výše 22 mil. Kč.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/pripravuje-se-rekonstrukce-ledove-plochy

listopad 2014
Nově ustavená koalice "Změny", která zahrnovala ty politické subjekty a osoby, které se nepodílely na chybách a nezákonostech minulého vedení města, se jen složitě propracovává k převzetí správy slánské radnice. Stará grada pravicových funkcionářů se jen těžko vzdává svých postů. Volby starosty i rady města doprovází hysterická a nechutná kampaň, kterou řídí pánové Hrabánek, Hložek a Bartoníček. Je vedena především proti kandidátovi ČSSD na starostu města, ing. Zálomovi, kandidátovi na místostarostu, ing. Grohmannovi (tehdy ještě ODS) a kandidátovi do rady města, RNDr. Peškovi (KSČM).
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/demokracie-na-ruby

říjen 2014
Komunální volby ve Slaném poprvé po 20 letech nevyhrála ODS. Cesta k nápravě chyb minulého vedení města se otevřela.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/analyza-volebnich-vysledku-ve-slanem

červenec 2014
Novému starostovi Hrabánkovi (ODS) se nepodařilo vyřešit problémy s dotací na výstavbu čističky odpadních vod a tak město Slaný přichází o předběžně přidělených 90 milionů korun.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/potece-voda

duben 2014
Po několika neúspěšných pokusech se rozdílem jediného hlasu stal novým starostou města M. Hrabánek (ODS).
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/requiem-pro-starostu