SLÁNSKÉ NOVINY

Konečně vítězství

2014-03-09 09:29:39, - redakce

Dlouhých 15 kol museli slánští fotbalisté čekat na další vítězství v soutěžích 1.A třídy. Dočkali se v sobotu 8. března.

Do Slaného zavítal soused z tabulky - předposlední AFK Loděnice. Již to naznačovalo, že v tomto zápase se bude jednat o doslova bytí a nebytí v dané soutěži. Fotbalisté SK Slaný totiž přezimovali na smutném posledním místě se ziskem pouhých 5 bodů za celou podzimní část soutěže. Loděnice byli také jediným týmem podzimní části soutěže, který slaňáci dokázali porazit.

SK Slaný vstoupilo do zápasu s řadou posil a s velkým odhodláním. A již v průběhu prvního poločasu se dočkalo vedení 4:0. V závěru první půle soupeř snížil a druhý poločas se již jen "dohrával". Loděnice se marně snažily alespoň zkorigovat nepříznivý stav zápasu a slaňáci se spokojili s podprůměrnou fotbalovou "údržbou".

I tak je výsledek 4:1 pro domácí  po dlouhé sérii někdy až ostudných porážek našeho mužstva úspěchem a dobrým vstupem do jarních bojů o záchranu v této soutěži.